بلاگ – سایدبار چپ

برگزاری کارگاه PayTech

توسط 2 اسفند 1398

کارگاه PayTech در تاریخ 5 دی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان دهمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد.

همانند کارگاه‌های پیشین، در ابتدای کارگاه، آقای پرهام خلیلی در مورد تاریخچه، نحوه شکل‌گیری و مفاهیم این حوزه توضیحاتی ارائه کردند. سپس دسته‌بندی استارتاپ‌های PayTech را ارائه کردند و برخی آمار و ارقام از این حوزه به شرکت‌کنندگان ارائه شد. در مورد دسته‌بندی استارتاپ‌های حوزه PayTech بحث خوبی در کارگاه شکل گرفت چرا که به گفته‌ی آقای خلیلی، استارتاپ‌های این حوزه به شدت متنوع‌اند.

در قسمت بعدی، آقای امین آقاجانی، مدیرعامل همراه کارت، همراه کارت را به عنوان یکی از اپلیکیشن‌های خلاق که توانسته از طریق ارائه تجربه کاربری متفاوت، کاربران زیادی به سمت خود جذب کند معرفی کردند. ایشان در مورد تاریخچه، قابلیت‌ها، چالش‌ها و تجارب خود در حین توسعه همراه کارت با حضار صحبت کردند و به بیان خاطرات خود از این مسیر پرداختند.

در بخش انتهایی کارگاه نیز آقای مصطفی امیری، مدیرعامل زرین‌پال، استارتاپ زرین‌پال را به بیان خیلی ساده معرفی کردند و در مورد تاریخچه و چالش‌های کسب و کارشان به طور مفصل توضیحاتی به شرکت‌کنندگان ارائه کردند.

این کارگاه به عنوان آخرین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های FinWay برگزار شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویدادهای آتی به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

Previous
Next

برگزاری کارگاه RegTech

توسط 2 اسفند 1398

کارگاه RegTech در تاریخ 28 آذر در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان نهمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد. در این کارگاه در مورد فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید در پیوند قانون و فناوری صحبت شد. همچنین در مورد چالش‌ها و فرصت‌های توسعه‌ی دسته‌ای از فین‌تک‌ها تحت عنوان RegTech از نظر فعالین این حوزه بحث شد.

در ابتدای کارگاه، آقای پرهام خلیلی به بررسی تاریخچه قانون‌گذاری و روند آن در طی سال‌های اخیر پرداختند. ایشان در ادامه دلایل ظهور و رشد استارتاپ‌های RegTech مورد بررسی قرار دادند و در مورد دسته‌بندی این استارتاپ‌ها صحبت کردند. در ادامه برخی آمارها و ارقام در مورد فعالیت این استارتاپ‌ها ارائه شد. در این کارگاه نیز همانند کارگاه قبلی، شرکت‌کنندگان در قالب تعدادی تیم، به طراحی یک استارتاپ RegTech پرداختند.

در بخش بعدی کارگاه، آقای محمد یونسی به عنوان وکیل دادگستری فعال در این حوزه، در مورد وضعیت ایران در RegTech و همچنین نحوه برخورد قانون‌گذار ایران با این موضوع صحبت کردند. همچنین به ارائه برخی مثال‌ها در حوزه جرائم رایانه‌ای و کاربرد RegTech در برخورد با این مسائل پرداختند.

در بخش بعدی و انتهایی کارگاه، آقای حامد اکبری، هم‌بنیان‌گذار یوآیدی، به عنوان یک نمونه‌ی پیشروی ایرانی در حوزه RegTech، در مورد یوآیدی صحبت کردند. ایشان از ابتدای شروع فعالیت کاری خود توضیحاتی ارائه کردند و نشانه‌هایی که ایده یوآیدی را در ذهن ایشان پروراند تشریح کردند. همچنین در مورد نحوه عملکرد، چالش‌ها و مسیر آینده‌ی یوآیدی نیز توضیحاتی ارائه شد.

در ادامه رویداد FinWay، دهمین کارگاه تحت عنوان کارگاه PayTech، با موضوع نوآوری در انتقال ارزش در تاریخ 5 دی ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

Previous
Next

برگزاری کارگاه PFM

توسط 2 اسفند 1398

کارگاه PFM در تاریخ 21 آذر در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان هشتمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد.

در ابتدای کارگاه، آقای پرهام خلیلی در مورد تاریخچه Personal Finance صحبت کردند و مفاهیم آن را تشریح کردند. سپس به بیان جزییات PFM پرداختند و مراحل آن را توضیح دادند. در ادامه به بررسی چند نمونه از PFMهای مطرح دنیا و قابلیت‌های آن‌ها پرداختند. در این کارگاه برای اولین بار در کارگاه‌های FinWay، شرکت‌کننده‌ها در قالب تعدادی تیم تقسیم شدند و به طراحی یک استارتاپ PFM پرداختند که این بخش عملی از کارگاه مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

در بخش بعدی، آقای علی عباسی، بنیان‌گذار قبضینو به عنوان یک استارتاپ موفق در حوزه پرداخت‌های دوره‌ای، به معرفی کسب و کار خود و فرآیندهای آن پرداختند. ایشان در مورد ایده، مسیر طی شده، چالش‌ها و برنامه‌های آینده‌ی این استارتاپ توضیحاتی ارائه دادند. سپس در یک گفت و گوی دوستانه به تشریح خدمات جدید و تغییراتی که در کسب و کار خود ایجاد کردند پرداختند و برخی از رخدادهای واقعی در کسب و کار خود را مورد بررسی قرار دادند.

در بخش بعدی و انتهایی کارگاه، خانم آیدا خدیوی‌فرد، مدیرمحصول فانوس، به ارائه توضیحاتی در مورد PFM و مشتریان هدف آن پرداختند. ایشان همچنین برخی تجارب و آموخته‌هایی که در مسیر توسعه محصول و کسب و کار خود با آن مواجه شده بودند را تشریح کردند که در کارگاه مورد بحث قرار گرفت.

در ادامه رویداد FinWay، نهمین کارگاه تحت عنوان کارگاه RegTech، با موضوع پیوند قانون و فناوری در تاریخ 28 آذر ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

Previous
Next

برگزاری کارگاه CryptoCurrency

توسط 27 آذر 1398

کارگاه CryptoCurrency در تاریخ 14 آذر در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان هفتمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد.

در ابتدای کارگاه، آقای امیر عباس امامی، مدیرعامل استارتاپ کارچین، در مورد برخی مفاهیم همچون اقتصاد اشتراکی و کسب و کارهای پلتفرمی صحبت کردند. سپس فناوری بلاکچین را به عنوان یک انقلاب در این حوزه مورد بررسی قرار دادند. در ادامه در مورد نحوه فعالیت سنتی کسب و کارها و مشکلات آن‌ها و مزایای تغییر این کسب و کارها با استفاده از فناوری بلاکچین صحبت شد. سپس در مورد انواع پول و همچنین رمزارزها توضیحات مفصلی ارائه کردند و کاربردهای بلاکچین در موضوعات مختلف را مورد بررسی قرار دادند. در نهایت نیز در مورد کارچین به عنوان یک بلاکچین بر مبنای اتریوم در حوزه تاکسی‌های اینترنتی توضیحات مفصلی ارائه کردند و همچنین استراتژی‌های این کسب و کار را تشریح کردند. شرکت‌کنندگان نیز در مباحث همکاری داشتند و گفت و گوی زیادی رد و بدل شد.

در بخش بعدی و انتهایی کارگاه، آقای میر سهیل نیک‌زاد به عنوان یک فعال در حوزه بازار رمزارزها تحت عنوان بیتکوینر، نحوه کار بیت‌کوین به عنوان یک نمونه معروف از رمزارزها به زبان بسیار ساده مورد بررسی قرار دادند. در این بررسی تمامی مراحل از ایجاد کیف پول برای معامله بیتکوین تا استفاده از آن در موضوعات گوناگون و همچنین تاریخچه فعالیت این رمزارز و سرگذشت فعالین آن تشریح شد. در ادامه نیز تعدادی رمزارز دیگر با کاربردهای مختلف را معرفی کردند و مورد تحلیل قرار دادند.

در ادامه رویداد FinWay، هشتمین کارگاه تحت عنوان کارگاه PFM، با موضوع بررسی فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید در امور مالی شخصی و شرکتی در تاریخ 21 آذر ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

Previous
Next

برگزاری کارگاه LendTech

توسط 20 آذر 1398

کارگاه LendTech در تاریخ 7 آذر در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان ششمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد.

در ابتدای کارگاه، آقای امیر حق رنجبر، مدیرعامل ایران‌رنتر به تدریس پرداختند. ایشان در مورد P2P Lending توضیحاتی ارائه کردند و به معرفی آن پرداختند. سپس از ایران‌رنتر به عنوان یکی از نمونه‌های P2P Lending در ایران نام بردند و مسیر طی شده توسط این استارتاپ را مورد بررسی قرار دادند. در ادامه در مورد نحوه فعالیت و بخش‌های مختلف ایران‌رنتر توضیحاتی ارائه کردند. سپس به بررسی چالش‌هایی که در گذشته با آن رو به رو بودند پرداختند و چالش‌های کنونی را نیز مورد تحلیل قرار دادند. در نهایت نیز آمارهایی از وضعیت این استارتاپ و برنامه‌های آتی آن ارائه کردند. بخش زیادی از این قسمت کارگاه به پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان اختصاص داشت و گفت و گوی مفیدی صورت گرفت.

در بخش بعدی کارگاه، آقای پرهام خلیلی در مورد انواع روش‌های وام‌دهی و تأمین مالی، به طور کلی Alternative Financing، مباحثی را به شرکت‌کنندگان ارائه کردند. در ابتدای این بخش به بررسی تاریخچه Alternative Lending و ارائه برخی آمارهای جهانی در این حوزه پرداختند. سپس به صورت جزیی به بررسی انواع روش‌های Alternative Lending پرداخته و در مورد حوزه تمرکز آن نیز توضیحاتی ارائه کردند. در نهایت نیز در مورد Crowd Sourcing به عنوان مفهوم پایه برای تأمین مالی جمعی صحبت کرده و انواع روش‌های تأمین مالی جمعی را مورد بررسی قرار دادند. در این بخش از کارگاه نیز شرکت‌کنندگان فعال بودند و گفت و گوی زیادی صورت گرفت.

در بخش انتهایی کارگاه، آقای علی عمیدی، مدیرعامل کارن‌کراد، به ارائه تجربیات خود از فعالیت در حوزه Crowd Funding پرداختند. در ابتدا از شروع این حوزه در ایران، تلاش‌ها برای جاانداختن مفهوم آن و چالش‌هایی که با آن برخورد داشتند سخن گفتند. سپس به بررسی وضعیت‌های مختلف این حوزه در طول چند سال اخیر و علی‌الخصوص وضعیت فعلی آن پرداختند. همچنین در مورد مشکلات رگولاتوری و چشم‌اندازهای این حوزه نیز توضیحاتی ارائه کردند.

در ادامه رویداد FinWay، هفتمین کارگاه تحت عنوان کارگاه CryptoCurrency، با موضوع فناوری بلاکچین به عنوان پارادایم نوین خلق و انتقال ارزش در تاریخ 14 آذر ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

Previous
Next

برگزاری کارگاه InsurTech

توسط 11 آذر 1398

کارگاه InsurTech در تاریخ 30 آبان در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. این کارگاه به عنوان پنجمین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی فین‌تک، تحت عنوان رویداد FinWay، برگزار شد.

در ابتدای کارگاه، آقای مهدی ملکی، معاون برنامه‌ریزی و نوآوری بیمه رازی، به تدریس پرداختند. ایشان با اشاره به یکی از گزارش‌های McKinsey، به توضیحات و تحلیل‌هایی در مورد Digital Insurance پرداختند. در این گزارش فعالیت‌های بیمه به 5 دسته Claims، Pricing، Distribution، Marketing و Product development تقسیم شده است که تأثیر ظهور تکنولوژی‌های جدید در هر کدام از این حوزه‌ها مورد بررسی قرار گرفت. همچنین ایشان راهکارهایی کاربردی برای شروع به فعالیت در حوزه InsureTech و تعامل با بیمه‌ها ارائه کردند.

در بخش بعدی کارگاه، آقای پرهام خلیلی صحبت‌های خود را با ارائه آمارهایی از وضعیت بیمه در جهان و ایران شروع کردند. سپس در مورد چالش‌های صنعت بیمه به تفصیل به صحبت پرداختند. در ادامه استارتاپ‌های حوزه بیمه را با دسته‌بندی مشخص معرفی کردند و به ارائه اطلاعاتی در مورد وضعیت سرمایه‌گذاری و قراردادهای سرمایه‌گذاری در این حوزه پرداختند.

در بخش انتهایی کارگاه، آقای آرمین محمد حسینی، هم‌بنیانگذار و مدیر محصول بیمیتو، به ارائه تجربیات خود از فعالیت در حوزه InsurTech پرداختند. در ابتدا و پس از ارائه برخی توضیحات در مورد صنعت بیمه و InsurTech، چالش‌ها و فرصت‌های فعالیت در این حوزه در ایران را مورد بررسی قرار دادند. سپس به معرفی بیمیتو و سیر تکامل آن تا کنون پرداخته و نقشه‌ راه آینده بیمیتو را بیان کردند.

در ادامه رویداد FinWay، ششمین کارگاه تحت عنوان کارگاه LendTech، با موضوع بررسی تحولات و نوآوری‌های جدید در حوزه وام‌دهی و تأمین مالی در تاریخ 30 آبان ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت Finway.ir مراجعه فرمایید.

Previous
Next